İndirAradığın tüm programları
       indirmece.com'dan bedava indir

Dfa Simulator İndir

DFA SIMULATOR in C#
http://developersland.net/index.php/dfasimulator.html
-Dfa'nızın kaç stateden oluştuğunu belirtmeniz gerekmektedir number of states kısmında.

-Daha sonra Dfa'nızın start state'nin hangi state olacağını tanımlamanız gerekmektedir.

-Accepted States kısmında ise Dfa'nızın accepted statelerinin listesini tanımlamanız gerekiyor.

-Define Dfa kısmında ise Dfa'nız belirli bir state'deyken input geldiğinde bu inputa göre hangi state'e gideceğini tanımlamanız gerekmektedir. Dfalarda her state her input için belli bir state gitmek zorunda olduğundan buradaki tanımlamalar eksiksiz yapılmalıdır. Bu tanımlamalara örnek olarak: q0,1,q2 gösterilebilir. Bunun anlamı dfa q0 state'indeyken input olarak "0" gelmesi durumunda dfa q2 state'ne geçecektir. Bu şekilde tüm tanımlamalarımızı yapıp bunlar "|" karakteriyle birbirinden ayırıyoruz.

Possible inputs kısmında ise dfa'nızın kabul edeceği input karakterlerinin listesi aralarına virgül konularak tanımlanabilir. Sınırsız sayıda muhtemel input tanımlanabilir.

Bütün Dfa tanımlarını eksisiz yaptıktan sonra run diyerek Dfa'mızı çalıştırıyoruz. Program Açık sarı renkteki alan içerisinde dfa'mızla ilgili bilgiler verecektir. Bu bilgiler hata çıkması durumunda hata mesajı, herhangi bir hata olmadığı durumlardaysa dfa mızın girilen input'a göre hangi statelere geçtiğinin bilgisini verecektir. Dfa'mız son durumda accepted statede ise açık sarı alan yeşil renge, accepted statede değilse kırmızı renge dönüşecektir. Herhangi bir hata durumundaysa arka plan turuncu renkte olacaktır.dfa simulator in accepted state

Dfa görsel olarak incelenmek istendiği taktirde DRAW butonuna tıklanarak Dfa'nın otomatik olarak çizilmesi sağlanmaktadır. Yeni bir pencere açılacaktır draw butonuna basıldığında bu pencerede dfa'nız görsel olarak gösterecektir.Ufak tefek bazı kaymalar olabilir burada bunlar biraz daha uğraşılarak düzeltilebilir.

Açılacak Ekranda Draw Dfa butonuna tıklayarak çizilmesini sağlayınız böylece play, step ve stop butonları aktif hale gelecektir. Bundan sonra dilerseniz play diyerek dfa'nın girilen inputlara göre 2 saniyede bir state değişmesini sağlayabilir, dilersenizse step diyerek adım adım state geçişlerini inceleyebilirsiniz. play durumunda stop düğmesine tıklarsanız play durdurulur bu pause olarak da düşünülebilir. En son durumda ekrana bir bildirim penceresi açılarak dfa'nın bulunduğu son state'in accepted olup olmadığı konusunda bilgi verilir.

Dfa Simulator İndir Dfa Simulator İndir
Dfa Simulator Download Dfa Simulator Download
Dfa Simulator programını sitenizden indirtmek için aşağıdaki kodu kopyalayın:

Ana Sayfa   -   Hakkımızda   -   Kullanım Koşulları   -   Reklam   -   Sitene Ekle   -   Program İndir